İlk Öğretim Matematik Özel Ders

İlk Öğretim Matematik Özel Ders

İlk Öğretim Matematik Özel Ders

Nasıl ki bir bebeğin doğumundan sonra aileyi heyecanlandıran gelişimi konuşması ve yürümesidir. İşte ilköğretim de öğrencinin kendi ayakları üzerinde durmaya başladığı ve kendini ifade etmeyi öğreneceği yerdir. Bu nedenle burada atılacak adımların sağlam olması gerekmektedir. Çocuğun okula başlamasıyla aile de meydana gelen başka bir heyecan başarının da gelmesiyle tarifi belli olmayan mutluluğa dönüşecektir. Bu mutluluk her aile açısından farklı olacaktır. Ancak önemli olan her öğrencinin farklı gelişimler göstereceği ve kişisel gelişiminin iyi takip edilerek eğitim hayatı boyunca gerekli müdahalelerin yapılmasıdır. İnsanlar farklı yeteneklere sahip olduklarından ; kimisi iyi ezber yapacak, kimisi iyi problem çözecek, kimi de iyi hitap edecektir. Aileye düşen görev ise öğrencinin iyi olduğu alanlarda daha iyi olması için program yapması ama daha da önemli olan görev ise öğrencinin kendini zayıf hissettiği yerde ona destek olması ve özgüven kaybına neden olmadan eğitim hayatını sağlıklı bir şekilde tamamlamasını sağlamalıdır. İşte burada biz ANKARA ÖZEL DERS olarak gerek plan ve program yapmanızda gerekse destekleyici olarak hem öğrencinin hem de ailenin yanında başarıya açılan kapının anahtarı olacağız.

İlköğretimde de özel ders olur mu? Demeyiniz… Bu dönemde okuma yazma olsun yada matematik dört işlem olsun o kadar eksikleri oluyor ki bu eksikler ile devam edilmesi durumunda öğrenci okulun artık çok zor olduğunu ve yapamayacağı hissine kapılarak okumayı tamamen bırakacak duruma geliyor. Böyle bir kopmanın yaşanmaması için küçük destekler ile öğrenciye okulun aslında çok da zor olmadığı ve doğru çalışma ile aslında her şeyin çok da kolay olduğunu göstermektir. Yani özel dersin öğrencinin kaçıncı sınıfta olduğuna bakılmaksızın onun eksiklerini tamamlamak ya da onun daha iyi olması için her yaşta alınabilir olduğunu kabul etmemiz gerekir. Alınacak takviye sayesinde etkili ve verimli ders çalışmayı öğrenen öğrenci hem özgüveni yüksek, hem bildiklerinin farkında, hem de anlamadığı konularda hangi yolu izlemesi gerektiğini bilen ve en önemlisi de kendini ifade etmekten kaçınmayan güçlü bir birey olacaktır. Ülkemizde bir çok insanın problem yaşadığı matematik, eğer ilköğretim özel matematik dersi ile güçlendirilirse kişinin hayatında “hiç kimsenin yapamadığı ancak kendisinin yaptığı matematik” her şeyin üstesinden gelebileceğini bir iç ses olarak her zaman yanında olacaktır.

İlköğretim derslerine sizlere yardımcı olarak 1.sınıftan 4.sınıfa kadar Ankara’nın tüm ilçelerine öğrencilerimizin evinde ders vermekteyim. Bilgi almak için özel ders hattını arayınız yada mesaj bırakmanız halinde en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

HalimHoca

Bir Cevap Yazın